ÇELİK KONSTRUKSİYON

Çelik Konstruksiyon yapılarda uzmanlaşan NASIR...

   


NASIR GROUP kuruluşu olan NASIR Mühendislik Mimarlık İnşaat, betonarme yapılarda olduğu gibi, çelik konstrüksiyon (çelik yapılar) konusunda da deneyim ve bilgi sahibi uzman kadrosuyla başarılı çalışmalara imza atmaktadır.

Özellikle Türkiye sanayi yapılarının bulunduğu Marmara ve Ege Bölgeleri, ülkemizin diğer bölgeleri gibi deprem açısından yüksek risk taşımaktadır.

 
 

Önceki yıllarda geniş kolon açıklıklarına ihtiyaç duyulan sanayi yapılarının çelik konstrüksiyon olmayan bina yapım teknikleri kullanıldığında deprem karşısında ülkemize acı tecrübeler yaşattığı bilinen bir gerçektir.

Bu nedenle bu tür büyük fabrika inşaatlarında çelik konstrüksiyonun tercih sebebi yapılması, gelecekte can ve büyük yatırım kayıplarının engellenmesi açısından önemlidir. 

 
 

Çelik konstrüksiyon yapıların daha maliyetli olduğu düşünülse de, "Net Bugünkü Değer" (NPV) hesapları çeliğin büyük açıklıklı inşaatlarda daha ekonomik bir çözüm olduğunu ortaya koymaktadır.

Esnekliği betondan yaklaşık 10 kat fazla olan çelik yapılar, bu özellikleri ile deprem enerjisini betondan daha iyi absorbe emektedir.


 

Aynı alanı yaratmak için kullanılan betondan % 40 - 50 daha hafif olan çelik yapılar deprem anında bu özelliği ile azalmış yük nedeniyle daha düşük enerjilere maruz kalmaktadır.


 

Sanayi yapılarında çelik konstrüksiyon uygulamalar, kontrol edilebilirliği ve malzeme zayiatının en alt seviyede olması nedeniyle de avantaj oluşturmaktadır. 


   

NASIR Mühendislik, çok katlı yüksek binalarda ve geniş alanlara ihtiyaç duyulan çok katlı olmayan yapılarda hem betonarme hem de çelik konstrüksiyon konusunda deneyimli bir proje ve uygulama firmasıdır.

Bu özellikleri ve referansları ile aldığı projelerde en uygun mühendislik hizmetlerini sunan NASIR, çelik konstrüksiyon yapılarınızı plan, proje ve  uygulamaların tamamını "anahtar teslimi" deyimine uygun şekilde inşa edebilecek tecrübe, bilgi ve teknik donanıma sahiptir.


NASIR TARAFINDAN ANAHTAR TESLİMİ TAMAMLANAN ALPLA PLASTİK FABRİKA KOMPLEKSİNİN ÇELİK KONSTRÜKSİYON İNŞAAT BİLGİLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

 

   
     
 
 
 
» BUCA NASIR KONUTLARI
» ALPLA FABRİKA İNŞAATI
» SATILIK KONUTLAR
» NASIR VİLLALARI
» HASTANE İNŞAATI
» ÇELİK KONSTRUKSİYON